Perfekcyjna linia - dietetyk kliniczny, dziecięcy, poradnia dietetyczna w Kielcach


Poradnia dietetyczna

Każdy z nas chce cieszyć się zdrowym i promiennym wyglądem. Odpowiednio dobrane ćwiczenia to tylko część pracy jaką musimy wykonywać by nasza sylwetka zachwycała. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim właściwie dobrana dieta co wydaje się być odpowiednim powodem do korzystania z usług poradni dietetycznej w Kielcach. Poradnia dietetyczna to najprościej rzecz ujmując zespół specjalistów, którzy posiadają wszelkie możliwe i niezbędne kwalifikację do pracy w zawodzie. Profesjonalni i pełni pasji dietetycy oraz technolodzy żywności sprawią, że dieta będzie czymś przyjemnym a nie koniecznością spędzającą sen z powiek. Poradnia dietetyczna w Kielcach pracuje na wyspecjalizowanym analizatorze składu ciała TANITA. Dzięki czemu dieta dobierana jest zawsze indywidulanie do klienta a także w sposób spersonalizowany. To właśnie odpowiednio dobrany sposób żywienia oraz motywacja pacjenta, której na co dzień z powodzeniem dostarcza zespół specjalistów pracujących w poradni dietetycznej w Kielcach sprawia, że pacjenci widzą efekty i czują się pięknie i zdrowo w swoim ciele. Nowy wygląd to także nowy lepszy etap pełen energii do działania. Promowanie i prowadzenie zdrowego trybu życia to nieodłączny element pracy specjalistów w poradni dietetycznej.

Poradnia dietetyczna, pomoże Ci w:

 • - Prowadzeniu regularnego trybu życia,
 • - Wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych,
 • - Osiągnięciu wymarzonej sylwetki,
 • - Unormowaniu wagi ciała,
 • - Codziennym motywowaniu do działania,
 • - Określeniu Twojego wieku metabolicznego,
 • - Zbadaniu składu ciała,
 • - Odpowiedzi na każdej inne nurtujące Cię kwestie.

Motywowanie do zmian i pracy nad sobą oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta Gratis!

Diety odchudzające

Diety redukcyjne ustalane są indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od wieku, stanu zdrowia, stylu życia, preferencji smakowych oraz zasobności portfela. Układając diety kierujemy się zasadami promowanymi przez Instytut Żywności i Żywienia, dzięki czemu ich stosowanie jest zdrowe i bezpieczne, a organizm otrzymuję właściwą ilość składników odżywczych. Wszystkie diety oparte są na produktach, na co dzień używanych w polskiej kuchni, są proste i szybkie w wykonaniu.

Indywidualnie opracowana dieta odchudzająca, to dokładnie rozpisane na każdy dzień smaczne i atrakcyjnie wyglądające posiłki o kaloryczności dobranej indywidualnie, dla każdego pacjenta. Nie stosujemy suplementów ani środków wspomagających odchudzanie!

Dietetyk kliniczny

Dietetyk kliniczny to osoba, która jak nikt inny zadba o właściwy sposób żywienia się oraz w sposób profesjonalny będzie je kontrolować. Nie zapominajmy, że z porad dietetyka może skorzystać zarówno osoba chora jak i ta zupełnie zdrowa. Każdy kto potrzebuje konsultacji dotyczącej właściwego doboru żywności może skorzystać z porad specjalisty. Jednak dietetyk kliniczny zajmuje się wyłącznie osobami dotkniętymi różnego rodzaju chorobami. Układa im zindywidualizowany plan żywienia, dzięki czemu jest w stanie poprawić ich stan fizyczny, opóźnić bądź całkowicie zniwelować rozwój choroby, polepszyć samopoczucie, zapobiec stanom zaostrzania się choroby czy też nawet przyśpieszyć dochodzenie do zdrowia pacjenta. To właśnie dietetyk kliniczny jest osobą, dzięki której zrozumiemy jak bardzo to czym się żywimy wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie, samopoczucie oraz rekonwalescencję po przebytej chorobie. Dietetyk kliniczny w Kielcach jest osobą nie tylko dbającą o nasze żywienie podczas choroby, odgrywa on bowiem także rolę pewnego rodzaju powiernika codziennych trosk i rozterek, których osoba chora posiada zdecydowanie więcej aniżeli człowiek zdrowy. Pamiętajmy, że to właśnie problemy zdrowotne są głównym źródłem demotywującym człowieka, dlatego tak ważne po za właściwie zbilansowaną indywidulaną dietą, dla naszych dietetyków jest także wysłuchanie pacjenta.

Zajmujemy się układaniem diet:

 • - W chorobach układu krążenia m.in. miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, hiperlipidemia (podwyższony poziom cholesterolu)
 • - W chorobach układu moczowego: kamica nerkowa, przewlekłe zapalenie nerek, nefropatia cukrzycowa
 • - W chorobach układu pokarmowego: zaparcia, biegunki, wrzody żołądka, choroba refluksowa żołądka, marskość wątroby
 • - W chorobach metabolicznych: cukrzyca typu I i II
 • - W chorobach tarczycy: niedoczynność, nadczynność, choroba Hashimoto

Diety w alergiach i nietolerancjach pokarmowych

Nietolerancja pokarmowa często mylona jest z alergią pokarmową. W alergii objawy pojawiają się bezpośrednio po spożyciu alergizującego produktu, oznacza to, że po spożyciu określonego pokarmu np. orzeszków ziemnych, występuje zazwyczaj ostra i natychmiastowa reakcja układu immunologicznego. Do częstych objawów należy kichanie, wysypka, podrażnienie skóry, katar, opuchlizna, biegunka, wymioty. W przypadku nietolerancji objawy mogą pojawić się nawet po 72h po spożyciu nietolerowanego pokarmu.

Celem diety jest eliminacja alergizujących produktów. Przy wsparciu Naszego profesjonalnego dietetyka nauczysz jak komponować posiłki, aby nie powodowały reakcji alergicznych w Twoim organizmie.

Dietetyk dziecięcy

Odpowiednio dobrane jedzenie oraz regularność jego spożywania sprawia, że mózg dziecka funkcjonuje lepiej a jego zdolność przyswajania nowych wiadomości oraz umiejętności jest zdecydowanie większa aniżeli w przypadku braku wyżej wymienionych nawyków. Pewne nabycie dyscypliny żywieniowej już w początkowych latach życia dziecka sprawi, że nasza pociecha przyswoi kolejny dobry i zdrowy nawyk. Nauka pewnej systematyczności oraz regularności wymaga jednak czasu i cierpliwości w tej i każdej innej czynności może pomóc dietetyk dziecięcy przejmujący w poradni dietetycznej w Kielcach. Dietetyk dziecięcy to osoba odpowiednio wykształcona nie tylko w zakresie wiedzy o prawidłowym żywieniu ale także tej związanej z dziećmi, czyli pedagogiki. Właściwe podejście do pacjenta, w przypadku leczenia dzieci jest czymś niezbędnym. Profesjonalny dietetyk dziecięcy, nie tylko zadba o właściwą dietę Twojego dziecka ale i będzie wiedział jak je pozytywnie zmotywować do przestraszania zasad żywieniowych. Faktem jest, że otyłość stała się już chorobą cywilizacyjną XXI wieku, dlatego nie bagatelizujmy tej przypadłości. Pamiętaj, że dietetyk dziecięcy jest osobą, która nie zostawi Cię bez pomocy, udzieli wparcia i podpowie w jaki sposób walczyć ze zbędnymi kilogramami Twojego dziecka.

Kiedy więc warto udać się do dietetyka dziecięcego?

 • - W momencie gdy Twoja pociecha jest „niejadkiem”,
 • - Gdy zobaczysz, że Twoje dziecko je tylko słodycze,
 • - Kiedy zauważysz, że dziecko zaczyna tyć a jego masa ciała gwałtowanie wzrasta i wykracza po za normę,
 • - Gdy stwierdzisz, że sama nie poradzisz sobie z kształtowaniem u dziecka zdrowych nawyków żywieniowych,
 • - W każdym innym przypadku, który według Ciebie wymaga konsultacji ze specjalistą.

Żywienie kobiet w ciąży i karmiących

Kobieta w okresie ciąży oraz laktacji powinna spożywać pokarmy bardzo racjonalnie, ponieważ prawidłowe odżywianie się matki ma duży wpływ na zdrowie dziecka. Okres ten charakteryzuję się największym w życiu kobiety zapotrzebowaniem na wszystkie składniki pokarmowe. Racjonalne odżywianie się kobiety w czasie ciąży ma bardzo duże znaczenie dla właściwego rozwoju płodu i zdrowia dziecka oraz prawidłowego przebiegu ciąży. Prawidłowa dieta mamy ma duże znaczenie nie tylko dla prawidłowego przebiegu ciąży, ale także dla rozwoju maleństwa po urodzeniu i jego podatności na choroby w późniejszym wieku.

Analiza składu ciała

Analiza składu ciała jest bardzo pomocnym elementem podczas kuracji dietetycznej. Dzięki niemu możliwy jest pomiar takich parametrów ciała jak:

 • - Procentową zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie
 • - Procentową ilość wody w organizmie
 • - Masę mięśni
 • - Masę kości
 • - PPM (Podstawową Przemianę materii)
 • - Wiek metaboliczny
 • - Poziom tłuszczu wiscelarnego (czyli zawartość tłuszczu znajdującego się w okolicy jamy brzusznej)

Analizator oblicza parametry ciała metodą bioimpedancji elektrycznej (BIA), która polega na przesyłaniu słabych i bezpiecznych sygnałów elektrycznych przez ciało człowieka poprzez elektrody znajdujące się na powierzchni urządzenia pomiarowego.

UWAGA! Nie można wykonywać analizy składu ciała:

 • - U dzieci poniżej 5 roku życia
 • - Osobą z wszczepionym rozrusznikiem serca lub innym urządzeniem medycznym.
 • - Kobietom w ciąży